Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
DOWÓDZTWO

 

Dowódca Batalionu Reprezentacyjnego WP

ppłk Leszek SZCZEŚNIAK

Dowódca brepr WP
urodził się 31.05.1975 r. we Frampolu woj. lubelskie. Służbę wojskową rozpoczął w 1994 r. jako podchorąży WSO im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w 1998 r. został skierowany do Komendy Garnizonu m.st. Warszawy, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 3 plutonu w 2 Kompani Reprezentacyjnej WP. Następnie w 2001 r. awansował na stanowisko zastępcy dowódcy kompanii. W latach 2004 -2007 dowodził 1 Kompanią Reprezentacyjną WP, kiedy to w 2007 r. skończył uzupełniające studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzania Organizacją. Od 2007 zajmuje stanowisko młodszego specjalisty w Oddziale Spraw Reprezentacyjnych Dowództwa Garnizonu Warszawa. W 2008 r. skończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie. Od 16 lipca 2010 r. do 4 listopada 2012 r. pełnił obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP. Natomiast w okresie od 5 listopada 2012 r. do 27 stycznia 2013 r. czasowo pełnił obowiązki dowódcy jednostki. Z dniem 01 stycznia 2014 r. objął stanowisko dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP.
 


Zastępca Dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP

mjr Marcin KUJAWA

urodził się 19.08.1981 r. w Nysie. Służbę wojskową rozpoczął w 2000 r. jako podchorąży WSO im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w 2004 r. został skierowany do Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 3 plutonu 1 Kompanii Reprezentacyjnej WP. W 2006 r. awansował na stanowisko zastępcy dowódcy 3 Kompanii Reprezentacyjnej WP. w 2007 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzanie Organizacją. Od 17 sierpnia 2009 r. dowodzi 3 Kompanią Reprezentacyjną WP. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Od pażdziernika 2011 r. do kwietnia 2012 roku pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w składzie sił biorących udział w operacji Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu na stanowisku zastępcy komendanta Centrum Szkolenia Policji Afgańskiej. Odznaczony "Gwiazdą Afganistanu" , srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” , brązowym medalem „Siły zbrojne w służbie ojczyzny”, amerykańskim medalem NON ARTICLE 5 NATO oraz tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”. Dowodzona przez kpt. Marcina KUJAWĘ 3 Kompania Reprezentacyjna WP od 2009 r. miała zaszczyt powitania ponad 100 znamienitych gości z kraju i z zagranicy. Do najważniejszych wydarzeń z życia kompanii było w maju 2010 r. udział w Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, Powitanie Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa oraz Powitanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. W latach 2012 - 2014 zajmował stanowisko szefa sztabu batalionu, z dniem 29 stycznia 2014 roku objął stanowisko zastępcy dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP.

 


Szef sztabu Batalionu Reprezentacyjnego WP

kpt. Zbigniew DUŚ

Zastępca d-cy brepr WP urodził się 25.04.1979 r. w Kielcach. Służbę wojskową rozpoczął ochotniczo w 1999 r. jako szeregowy zasadniczej służby wojskowej w ówczesnym Wojskowym Centrum Szkolenia dla potrzeb Sił Pokojowych ONZ Kielce – Bukówka. W czasie jej trwania uczestniczył w XII zmianie PKW UNIFIL w Libanie na stanowisku wartownika. W 2000 r. rozpoczął pięcioletnie studia magisterskie w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Po ich ukończeniu rozpoczął roczne Studium Oficerskie w Wyższej Szkole Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W 2007 r. został skierowany do Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 1 plutonu w 2 Kompanii Reprezentacyjnej WP. Następnie w 2010 r. został skierowany do wykonywania obowiązków służbowych w sekcji operacyjnej sztabu. Po ukończeniu kursów kwalifikacyjnych w pionie funkcjonalnym sztabowym zajmował kolejne stanowiska oficera i szefa sekcji operacyjnej. W 2013 r. rozpoczął studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej. Z dniem 03 lutego 2014 r. objął obowiązki na stanowisku szefa sztabu Batalionu Reprezentacyjnego WP. Żonaty, ma dwóch synów.

 

   
   Szef sekcji wychowawczej  kpt. Adam KOROLCZUK
   Szef sekcji ceremoniału wojskowego  kpt. Tomasz SEWASTYNOWICZ
 foto Szef szkolenia - szef sekcji  kpt. Rafał DZIURA
  Pomocnik dcy ds. kawaleryjskich - kpt. Jarosław STAWSKI
  Pomocnik dcy ds. podoficerów - st.chor Marek SZWARCZEWSKI
   Kapelan  ks. kpt. Maciej ŚLIWA
  Psycholog - konsultant dowódcy batalionu ds. profilaktyki psychologicznej Monika ZAŁĘSKA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych