Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
AKTUALNOŚCI
 Promocja na pierwszy stopień oficerski
17.07.2017
W uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP gen. bryg. Jan Dziedzic oraz dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb dokonali aktu promocji na pierwszy stopień oficerski 158 żołnierzy rezerwy.

 

Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb, witając gości przybyłych na ceremonię, powiedział że promocja oficerska to w życiu żołnierza, to jeden z najważniejszych momentów i pogratulował nowo promowanym oficerom.

Po podniesieniu flagi na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego, odczytano informację o wydaniu postanowienia prezydenta RP Andrzeja Dudy o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski oraz ceremonii wręczenia patentów oficerskich. Następnie wszyscy nowo promowani złożyli uroczyste ślubowanie.

 

 W asyście dwóch nowo promowanych oficerów, Bartłomiej Grabski złożył kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, a Orkiestra Wojskowa z Warszawy odegrała „Pieśń Reprezentacyjną WP”. Ceremonię zakończyła defilada pododdziałów reprezentujących Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną i Żandarmerię Wojskową, które brały udział w uroczystości.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych