Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
AKTUALNOŚCI
Klasycznie na Placu Piłsudskiego
16.04.2017
Niedzielna Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza to jedna z wieloletnich tradycji naszej jednostki. Tym razem była to wielko - niedzielna zmiana.


Oficer, dowódca plutonu 1 Kompanii Reprezentacyjnej WP ppor. Paweł Linke wraz z żołnierzami swojej kompanii oraz ze wsparciem bratniej 3 KRWP, byli bohaterami niedzielnej zmiany na Placu Marszałka Piłsudskiego. Parę chwil przed godziną 12, odczytana została informacja o Grobie Nieznanego Żołnierza - miejscu uświęconej pamięci o polskim żołnierzu oraz parę słów o tradycjach naszej jednostki wojskowej. Następnie, punktualnie w południe Wielkanocnej Niedzieli dokonała się zmiana posterunku honorowego. Wojskowa asysta honorowa wystawiona przez batalion wystąpiła w zawsze efektownym umundurowaniu 3 rodzajów sił zbrojnych.


Uroczystość to klasyka gatunku w naszej jednostce, gdyż albo jest realizowana przez naszą asystę, albo przygotowujemy do jej wykonania kolegów z innych jednostek i formacji mundurowych. Jest to jeden z symboli i tradycja służby w batalionie.


por. Michał Tomczyk

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych