Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
AKTUALNOŚCI
Czas rozliczeń podatkowych - możemy pomóc!
30.03.2017
Wszystkich sympatyków I przyjaciół Batalionu Reprezentacyjnego WP oraz osoby dobrej woli zapraszamy do przekazania 1% swojego podatku za 2016 rok dla naszego kolegi kpt. Roberta Woronowicza oraz Filipka.

 

 

 

 

Kpt. Robert Woronowicz to oficer rezerwy o specjalności – kawaleria reprezentacyjna, instruktor wyszkolenia kawaleryjskiego, a także instruktor jeździecki PZJ i rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo.

Jest też twórcą i szkoleniowcem Kawalerii Ochotniczej od 1993 r. do chwili obecnej. Od 1994 roku związany jest z 1 Pułkiem Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Od  2000 roku szkoli Szwadron Kawalerii WP, a w latach 2007-2013 był oficerem ds. kawalerii w Pionie Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Kpt. Woronowicz jest współorganizatorem pierwszego udziału kawalerii w Centralnych Uroczystościach Państwowych 11 listopada 1998 roku. Był jednym z inicjatorów powstania Federacji Kawalerii Ochotniczej, a także uczestnikiem i dowódcą kawalerii w wielu rekonstrukcjach historycznych i filmowych.

Od kilku lat Robert Woronowicz zmaga się z ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym. Jeśli możecie pomóc prosimy o wsparcie dla naszego kolegi i przekazanie 1 % z podatku za rok 2016 na KRS 0000157505 – „Robert”. 

Filip jest pogodnym dwulatkiem, który cierpi na ACHONDR0PLAZJĘ.

ACH0NDR0PLAZJA jest chorobą uwarunkowaną genetycznie spowodowaną mutacją pojedynczego genu. Odznacza się dysproporcją w budowie ciała, skróceniem kończyn   oraz bardzo niskim wzrostem (karłowatością). Osoby dorosłe osiągają wzrost około 120-130 cm. Chorobie towarzyszą problemy z kręgosłupem, szpotawość kolan czy  przykurcze w stawach.Filipek wymaga stałej opieki wielu specjalistycznych poradni a w przyszłości kilkunastu kosztownych operacji wydłużania kończyn.

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904 w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 30518 BANDZIOROWSKI FILIP
Szanowny Darczyńco – prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pole „Wyrażam zgodę”.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie kosztów leczenia, rehabilitacji i operacji chirurgicznych.

 


 

 

DZIĘKUJEMY!

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych